Pilulka pomáha

V Pilulke veríme, že pomáhať treba. Preto sme sa rozhodli spolupracovať s dobročinnými organizáciami, ktoré podľa nás odvádzajú úctyhodnú prácu. Vyberali sme aj s ohľadom na našu cieľovú skupinu, ktorou sú mamičky. Podpora vybraným organizáciám je úplne transparentná a každý jeden príspevok skončí vždy v tých správnych rukách.

Pomoc druhým
nám dáva zmysel

Ako môžem pomôcť ja?

Nakúpte na Pilulke a pri platbe jednoducho zvoľte čiastku, ktorú chcete organizácii venovať. Dobrý skutok splnený.

 

Propagácia

Propagujeme vybrané organizácie a snažíme sa o nich šíriť povedomie. Každú z vybraných organizácií podporujeme po dobe 3 mesiacov na našom e-shope a sprievodnými akciami.

Podpora

Podpora z našej strany nie je len o peniazoch, ale aj o dobrej spolupráci s našimi dodávateľmi. Bez nich by to nešlo.

Transparentnosť

Transparentnosť je samozrejmosťou. Každý jeden príspevok putuje vždy kompletne do tých správnych rúk. Ruku na to.

svetielko nadeje
Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje

Spojili sme sily s občianskym zdužením Svetielko nádeje, ktoré už 21 rokov pomáha deťom a mladým s onkologickým a iným vážnym ochorením a ich rodinám. Okrem nás združenie podporujú aj známe osobnosti a taktiež široká verejnosť pri benefičných kultúrnych a športových podujatiach počas celého roka.  


Svetielko nádeje prináša nádej deťom a ich rodinám v ťažkom období ich života. 

Svetielka nádeje

Hlavné ciele Svetielka nádeje

Víziou Svetielka nádeje je, aby bola všetkým deťom a rodinám na Slovensku poskytnutá všetka a tá najlepšia pomoc a podpora, ktorú potrebujú pri zvládaní závažného, najmä onkologického, ochorenia dieťaťa. Zároveň, aby bola zabezpečená potrebná prevencia a včasná diagnostika závažných ochorení detí a mladistvých na najvyššej medicínskej úrovni. 

Príbeh Svetielka nádeje

Príbeh Svetielka nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje vzniklo v roku 2002 z iniciatívy malej skupiny ľudí  s cieľom humanizovať nemocničné prostredie a liečebné podmienky v detskej nemocnici v Banskej Bystrici. Spočiatku sa činnosť združenia zameriavala na plnenie želaní ťažko chorých detí. Neskôr sa k tejto misii pridružila celá škála ďalších služieb na podporu ťažko chorých detí a ich rodín.

Svetielko nádeje

Aktivity Svetielka nádeje

  • Psychosociálny tím na detskej onkológii (pomoc psychológa, sociálneho pracovníka, liečebného pedagóga a nutričných terapeutiek)
  • Detský mobilný hospic (poskytovanie paliatívnej starostlivosti nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom v ich domácom prostredí a podpory ich rodinám)
  • Prepravná služba (preprava detí s ich doprovodom z nemocnice domov, z domu na hospitalizáciu, na kontrolné vyšetrenia a na liečbu do zahraničia)
  • Ubytovanie rodičov počas hospitalizácie detí (poskytovanie dvoch bytov rodičom na prenocovania)
  • Kanisterapia (terapia za účasti špeciálne vycvičených psov s cieľom  znížiť stres a úzkosť detského pacienta vyplývajúce zo sprievodných znakov liečby)